Δράσεις, εκδηλώσεις

Άσκηση ετοιμότητας για την αντιμετώπιση έκτακτης ανάγκης λόγω σεισμού

Την Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 8:40 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας άσκηση ετοιμότητας για την αντιμετώπιση έκτακτης ανάγκης λόγω σεισμού. Συμμετείχαν όλοι/ες οι μαθητές/τριες καθώς και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου.

Ακολουθήθηκαν πιστά όλες οι διαδικασίες που προβλέπονται από το μνημόνιο ενεργειών της σχολικής μας μονάδας για τη διαχείριση του σεισμικού κινδύνου. Το διδακτήριο εκκενώθηκε συντομότερα του προβλεπόμενου χρόνου και οι μαθητές/τριες ακολούθησαν με προσοχή τους κανόνες που έχουν διδαχθεί για την ασφάλειά τους.

Σύνολο καταχωρίσεων: 150   |    Ανάρτηση: Ομάδα Υποστήριξης Ιστότοπου, 25/10/2018   Εμφανίσεις: 307