Επιμόρφωση - σεμινάρια

Ενδοσχολική επιμορφωτική συνάντηση για την παροχή πρώτων βοηθειών

Την Τετάρτη 27 Μαρτίου 2019 από τις 13:30 έως τις 14:30 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σπάρτης ενδοσχολική επιμορφωτική συνάντηση για την παροχή πρώτων βοηθειών στο σχολικό περιβάλλον, σε συνεργασία με την Τοπική Μονάδα Υγείας (ΤΟ.Μ.Υ.) Σπάρτης. Οι συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί της σχολικής μονάδας είχαν την ευκαιρία να επικαιροποιήσουν τις γνώσεις τους αναφορικά με την παροχή πρώτων βοηθειών σε περιστατικά που δύνανται να συμβούν στον χώρο του σχολείου και να λάβουν κατατοπιστικές απαντήσεις σε σχετικά ερωτήματα.

Ευχαριστούμε θερμά την κ. Ελένη-Ιωάννα Πασχοπούλου και τον κ. Ηλία Βασιλάκο από την ΤΟΜΥ Σπάρτης, που με την εμπεριστατωμένη παρουσίαση, τις εύστοχες απαντήσεις και τη βιωματική επίδειξη διάφορων τεχνικών-πρακτικών, κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των εκπαιδευτικών και συνέβαλαν στην επιμόρφωσή τους.

Σύνολο καταχωρίσεων: 26   |    Ανάρτηση: Ομάδα Υποστήριξης Ιστότοπου, 27/03/2019   Εμφανίσεις: 357