Αρχική σελίδα | Χάρτης πλοήγησης | Σύνδεση
linelineline
Εγκύκλιος για την εορτή των Τριών Ιεραρχών [17-01-2020]    |    Ημερίδα Ενημέρωσης και Πληροφόρησης [30-11-2019]    |    Επιλογή σημαιοφόρων στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση [10-10-2019]    |    Ιατροπαιδαγωγικά Κέντρα Διάγνωσης Μαθησιακών Δυσκολιών [19-09-2019]    |    Πλήρωση μίας (1) θέσης σχολικού/ής τροχονόμου. [14-09-2019]    |    Διδακτικά βιβλία στο σχολείο [11-09-2019]    |    Λειτουργία Δημοτικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2019-20 [11-09-2019]    |    Επίσκεψη μαθητών-γονιών Α΄ τάξης [08-09-2019]    |    Αγιασμός ενόψει της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς [08-09-2019]    |    Διδασκαλία της 2ης ξένης γλώσσας στα Δημοτικά Σχολεία 2019-2020 [20-05-2019]    |    Ημέρες που το 1ο Δ.Σ. Σπάρτης θα παραμείνει κλειστό [20-05-2019]    |    Εγγραφές στο Ολοήμερο Τμήμα για το σχολικό έτος 2019-20 [14-05-2019]    |    Διαδικασία εισαγωγής στην Α' Τάξη των Μουσικών Σχολείων 2019-20 [10-05-2019]    |    Εκδρομή Αρχαία Ολυμπία [06-05-2019]    |    Bazaar [18-04-2019]    |

Δράσεις, εκδηλώσεις Συλλόγου Γονέων

Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά

Λίγο πριν αποχαιρετήσουμε τον Παλιό το Χρόνο, σε συνεργασία με τον εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Βασιλάκο που δέχθηκε να μεταμφιεστεί σε Άγιο Βασίλη, δώσαμε σε όλα τα παιδιά του σχολείου κεράσματα και χριστουγεννιάτικα δώρα.

Παράλληλα σε κάθε τάξη δόθηκε ένα ημερολόγιο τοίχου.

Τα παιδιά όλων των τμημάτων έπαιξαν με τους εκπαιδευτικούς τους το παιχνίδι του «κρυμμένου θησαυρού» που είχαμε ετοιμάσει για όλες τις τάξεις.

Με την επιστροφή στις τάξεις την πρώτη σχολική ημέρα του 2020 για την υποδοχή του Νέου Έτους, 15 μανούλες φρόντισαν να είναι έτοιμες οι βασιλόπιτες και τα δώρα για τους τυχερούς της χρονιάς. Κάθε τυχερός μαθητής-τρία μαζί με το φλουρί πήρε κι έναν πίνακα σημειώσεων και η τυχερή εκπαιδευτικός της χρονιάς πήρε μια ατζέντα.

Ευχαριστούμε θερμά τις μανούλες για την υποστήριξή τους και ευχόμαστε σε όλους μια όμορφη και δημιουργική χρονιά με Υγεία!

Ανάρτηση: Ομάδα υποστήριξης ιστότοπου, 09/01/2020   Εμφανίσεις: 59

Δράσεις Α τριμήνου

Στους τρεις μήνες της φετινής σχολικής χρονιάς, με σκοπό να βελτιώσουμε την καθημερινότητα και να υποστηρίξουμε τη λειτουργία και το έργο του σχολείου προς όφελος της μαθητικής κοινότητας και των παιδιών μας, σχεδιάσαμε και δημιουργήσαμε στο προαύλιο του σχολείου 4 παιχνίδια για την απασχόληση των παιδιών στα διαλείμματα, αντικαταστήσαμε τις κουρτίνες σε δυο αίθουσες διδασκαλίας λόγω φθοράς και εξοπλίσαμε με δυο επιπλέον μικρόφωνα την θεατρική σκηνή του σχολείου προκειμένου να καλύπτεται με τον καλύτερο τρόπο η ακουστική των θεατρικών παραστάσεων.

Ανάρτηση: Ομάδα υποστήριξης ιστότοπου, 09/01/2020   Εμφανίσεις: 37

Χριστουγεννιάτικο Bazaar-Θεατρική παράσταση

Για την επιτυχία του Χριστουγεννιάτικου Bazaar που φέτος πλαισιώθηκε από την θεατρική παράσταση «Ένα άπιαστο αστεράκι», μπαλονοκατασκευές, face painting, μπουφέ γλυκών, ζεστό καφέ και φρεσκοψημένες βάφλες, ευχαριστούμε θερμά τους γονείς και τα παιδιά του σχολείου μας για τις προσφορές τους, την υποστήριξή και την συμμετοχή τους σε όλες τις δράσεις μας.

Η «Μαγική βαλίτσα» και η «Activate Now» και τα μέλη τους Σούλα Τσάκωνα, Χρυσάνθη Κουτσάφτη, Γιώργος Γιαννάκας, μας διασκέδασαν και μας θύμισαν ότι πρέπει να κυνηγάμε τα όνειρα μας και να έχουμε υπομονή και επιμονή για να κατακτήσουμε τους στόχους μας.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην κ. Νάντια Σκιαδά που μαζί με τους μαθητές της έκτης τάξης φιλοτέχνησαν κοσμήματα που διαθέσαμε στο Bazaar, καθώς και τις εκπαιδευτικούς κ. Αδαμάκου και κ. Χριστάκη για τις δημιουργίες τους που εμπλούτισαν το Bazaar.

Για την υποστήριξη και την προσφορά τους ευχαριστούμε επίσης τις επιχειρήσεις της πόλης μας Α.Σ.Ε.Ε ΑΜΥΚΛΩΝ ΛΑΚΩΝΙΑ, ΛΕΣΧΗ ΣΥΜΜΕΤΡΟΝ, ΦΟΥΡΝΟΣ ΣΤΡΑΤΑΚΟΥ, GRORIA’S ENGLISH SCHOOL, ΙΔΕΕΣ & ΛΥΣΕΙΣ. Οι μαθητές του σχολείου μας διασκέδασαν και το πνεύμα των Χριστουγέννων έφτασε στο σχολείο μας!

Καλές γιορτές με υγεία σε όλους, ραντεβού στην επόμενη δράση του Συλλόγου!

Ανάρτηση: Ομάδα υποστήριξης ιστότοπου, 08/12/2019   Εμφανίσεις: 108

Χριστουγεννιάτικο Bazaar-Θεατρική παράσταση

Καλές γιορτές με υγεία σε όλους, ραντεβού στην επόμενη δράση του Συλλόγου!

Ανάρτηση: Ομάδα υποστήριξης ιστότοπου, 08/12/2019   Εμφανίσεις: 138

[1] 2 3 4 5 6 ...Mετάβαση στην