Αρχική σελίδα | Χάρτης πλοήγησης | Σύνδεση
linelineline
Ημερίδα Ενημέρωσης και Πληροφόρησης [30-11-2019]    |    Επιλογή σημαιοφόρων στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση [10-10-2019]    |    Ιατροπαιδαγωγικά Κέντρα Διάγνωσης Μαθησιακών Δυσκολιών [19-09-2019]    |    Πλήρωση μίας (1) θέσης σχολικού/ής τροχονόμου. [14-09-2019]    |    Διδακτικά βιβλία στο σχολείο [11-09-2019]    |    Λειτουργία Δημοτικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2019-20 [11-09-2019]    |    Επίσκεψη μαθητών-γονιών Α΄ τάξης [08-09-2019]    |    Αγιασμός ενόψει της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς [08-09-2019]    |    Διδασκαλία της 2ης ξένης γλώσσας στα Δημοτικά Σχολεία 2019-2020 [20-05-2019]    |    Ημέρες που το 1ο Δ.Σ. Σπάρτης θα παραμείνει κλειστό [20-05-2019]    |    Εγγραφές στο Ολοήμερο Τμήμα για το σχολικό έτος 2019-20 [14-05-2019]    |    Διαδικασία εισαγωγής στην Α' Τάξη των Μουσικών Σχολείων 2019-20 [10-05-2019]    |    Εκδρομή Αρχαία Ολυμπία [06-05-2019]    |    Bazaar [18-04-2019]    |    Εγγραφές στην Α' τάξη για το σχολικό έτος 2019-20 [15-04-2019]    |

Δράσεις, εκδηλώσεις Συλλόγου Γονέων

Χριστουγεννιάτικο Bazaar-Θεατρική παράσταση

Για την επιτυχία του Χριστουγεννιάτικου Bazaar που φέτος πλαισιώθηκε από την θεατρική παράσταση «Ένα άπιαστο αστεράκι», μπαλονοκατασκευές, face painting, μπουφέ γλυκών, ζεστό καφέ και φρεσκοψημένες βάφλες, ευχαριστούμε θερμά τους γονείς και τα παιδιά του σχολείου μας για τις προσφορές τους, την υποστήριξή και την συμμετοχή τους σε όλες τις δράσεις μας.

Η «Μαγική βαλίτσα» και η «Activate Now» και τα μέλη τους Σούλα Τσάκωνα, Χρυσάνθη Κουτσάφτη, Γιώργος Γιαννάκας, μας διασκέδασαν και μας θύμισαν ότι πρέπει να κυνηγάμε τα όνειρα μας και να έχουμε υπομονή και επιμονή για να κατακτήσουμε τους στόχους μας.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην κ. Νάντια Σκιαδά που μαζί με τους μαθητές της έκτης τάξης φιλοτέχνησαν κοσμήματα που διαθέσαμε στο Bazaar, καθώς και τις εκπαιδευτικούς κ. Αδαμάκου και κ. Χριστάκη για τις δημιουργίες τους που εμπλούτισαν το Bazaar.

Για την υποστήριξη και την προσφορά τους ευχαριστούμε επίσης τις επιχειρήσεις της πόλης μας Α.Σ.Ε.Ε ΑΜΥΚΛΩΝ ΛΑΚΩΝΙΑ, ΛΕΣΧΗ ΣΥΜΜΕΤΡΟΝ, ΦΟΥΡΝΟΣ ΣΤΡΑΤΑΚΟΥ, GRORIA’S ENGLISH SCHOOL, ΙΔΕΕΣ & ΛΥΣΕΙΣ. Οι μαθητές του σχολείου μας διασκέδασαν και το πνεύμα των Χριστουγέννων έφτασε στο σχολείο μας!

Καλές γιορτές με υγεία σε όλους, ραντεβού στην επόμενη δράση του Συλλόγου!

Ανάρτηση: Ομάδα υποστήριξης ιστότοπου, 08/12/2019   Εμφανίσεις: 11

Χριστουγεννιάτικο Bazaar-Θεατρική παράσταση

Καλές γιορτές με υγεία σε όλους, ραντεβού στην επόμενη δράση του Συλλόγου!

Ανάρτηση: Ομάδα υποστήριξης ιστότοπου, 08/12/2019   Εμφανίσεις: 17

Εκδρομή Αρχ.Ολυμπία-Ολυμπιακή Ακαδημία

Το Σάββατο 11/5/2019 πραγματοποιήσαμε μονοήμερη εκδρομή στην Αρχαία Ολυμπία.
Φτάνοντας εκεί επισκεφτήκαμε αρχικά την Ολυμπιακή Ακαδημία, που μόλις είχε ανοίξει τις πύλες της και με μεγάλη χαρά μας υποδέχθηκε. Ξεναγηθήκαμε ανά ομάδες στους υπέροχους χώρους της και μικροί μεγάλοι μάθαμε όχι μόνο την ιστορία των ολυμπιακών αγώνων, αλλά και ιδιαίτερες λεπτομέρειες από τους ολυμπιακούς αγώνες του 2004 στην Αθήνα.
Περάσαμε λίγο χρόνο χαλαρώνοντας στον χώρο της καφετέριας και τα παιδιά είχαν την δυνατότητα να δραστηριοποιηθούν στο πινγκ πονγκ.
Στην συνέχεια επισκεφτήκαμε τον αρχαιολογικό χώρο της Ολυμπίας και με την βοήθεια της ξεναγού μας περιηγηθήκαμε στον χώρο αλλά και στο Μουσείο και θαυμάσαμε έργα όπως τον Ερμή του Πραξιτέλη, την Νίκη του Παιωνίου, τον Δία με τον Γανυμήδη καθώς και Αετώματα από τον ναό του Δία.
Έπειτα περάσαμε το απόγευμα μας στην Καλαμάτα απολαμβάνοντας την παραλία της και τον θαυμάσιο καιρό. Επιστρέψαμε στην Σπάρτη το βράδυ γεμάτοι όμορφες εικόνες από μέρη μοναδικά!

Ανάρτηση: Ομάδα υποστήριξης ιστότοπου, 11/05/2019   Εμφανίσεις: 66

Εκδρομή Αρχ.Ολυμπία-Ολυμπιακή Ακαδημία

Το Σάββατο 11/5/2019 πραγματοποιήσαμε μονοήμερη εκδρομή στην Αρχαία Ολυμπία.

Ανάρτηση: Ομάδα υποστήριξης ιστότοπου, 11/05/2019   Εμφανίσεις: 67

[1] 2 3 4 5 6 ...Mετάβαση στην