Αρχική σελίδα | Χάρτης πλοήγησης | Σύνδεση
linelineline

Δράσεις, εκδηλώσεις Συλλόγου Γονέων

Αποκριάτικος χορός

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων, θα ήθελε να εκφράσει τις ευχαριστίες του σε όσους τίμησαν με την παρουσία τους, τον ετήσιο χορό που διοργάνωσε, την Κυριακή 03 Φεβρουαρίου 2019 στο εστιατόριο «ΑΜΙ» στην Μαγούλα.

Ευχαριστούμε τους εκπαιδευτικούς μας, την κα. Πλειώτα η οποία επιμελήθηκε την παρουσίαση μικρών θεατρικών με τους μαθητές της Γ τάξης , καθώς και τους γυμναστές μας κ. Βασιλάκο και κ. Καψάλη, για την ευχάριστη παραδοσιακή νότα που απολαύσαμε από τους μαθητές όλων των τάξεων. Η Στ τάξη έπλεξε δυο γαϊτανάκια και όπως κάθε χρόνο έκανε τον διαγωνισμό χορού και τραγουδιού και συμπλήρωσε έτσι την χαρούμενη ατμόσφαιρα της γιορτής μας. Ο χορός μας έκλεισε με τον πέταγμα πολύχρωμων αερόστατων!

Τέλος θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα όλους τους επιχειρηματίες που στάθηκαν δίπλα μας και πρόσφεραν πλούσια δώρα για την λαχειοφόρο αγορά μας, τα έσοδα της οποίας καλύπτουν τις διαρκείς ανάγκες της σχολικής κοινότητας, καθώς και τους γονείς που μας στήριξαν με την βοήθεια τους.

Καλή σαρακοστή σε όλους!

Ανάρτηση: Ομάδα υποστήριξης ιστότοπου, 06/03/2019   Εμφανίσεις: 30

Αποκριάτικος χορός

Καλή σαρακοστή σε όλους!

Ανάρτηση: Ομάδα υποστήριξης ιστότοπου, 06/03/2019   Εμφανίσεις: 37

Αγορά και τοποθέτηση ειδικών προστατευτικών

Με μεγάλη μας χαρά σας ανακοινώνουμε ότι τα ειδικά προστατευτικά για τον προαύλιο χώρο του σχολείου και συγκεκριμένα για την κάλυψη των ορθοστατών του βόλεϊ και των βάσεων του μπάσκετ που είχε παραγγείλει ο σύλλογος μας είναι ήδη στην θέση τους. Σκοπός αυτής της προσφοράς του συλλόγου είναι η προστασία και η ασφάλεια των μαθητών και μαθητριών.

Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως τους γυμναστές του σχολείου μας κ. Βασιλάκο και κ. Καψάλη για την πολύτιμη βοήθειά τους στην τοποθέτηση τους.

Ανάρτηση: Ομάδα υποστήριξης ιστότοπου, 20/02/2019   Εμφανίσεις: 63

Αγορά και τοποθέτηση ειδικών προστατευτικών