Αρχική σελίδα | Χάρτης πλοήγησης | Σύνδεση
linelineline

Η εφημερίδα μας

«Πρωτο-πορεία» τεύχος Ιανουαρίου: εφημερίδα των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης

To τεύχος Ιανουαρίου της εφημερίδας μας «Πρωτο-πορεία» είναι αφιερωμένο στη Κύπρο. Οι μαθητές/τριες του τμήματος ΣΤ1, αφού μελέτησαν κι ενημερώθηκαν για την ιστορία της, δημιούργησαν  άρθρα για τον πολιτισμό, τα ήθη και έθιμά της και φυσικά το κυπριακό ζήτημα.
Το τεύχος αυτό συμμετέχει στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό “Κύπρος 1974-2015: Δεν ξεχνώ, Διεκδικώ, Δημιουργώ”
Την επιμέλεια της εφημερίδας και τον συντονισμό του έργου των μαθητών/τριών είχε η δασκάλα τους, κ. Μαρία Αλιμήση. Οι μαθητές του πρώτου τμήματος της Στ΄ τάξης έδωσαν και πάλι τον καλύτερό τους εαυτό και νομίζουμε ότι αξίζει να το διαβάσετε.

Σύνολο καταχωρίσεων: 9   |    Ανάρτηση: Ομάδα Υποστήριξης Ιστότοπου, 30/01/2016   Εμφανίσεις: 1961

Προβολή όλων | Επιστροφή

ΚΟΡΥΦΗ ΣΕΛΙΔΑΣ