Αρχική σελίδα | Χάρτης πλοήγησης | Σύνδεση
linelineline

Η εφημερίδα μας

«Πρωτο-πορεία» τεύχος Φεβρουαρίου: εφημερίδα των μαθητών/τριών του ΣΤ1

Στo τεύχος Φεβρουαρίου της εφημερίδας μας «Πρωτο-πορεία» οι μαθητές/τριες γράφουν για τις θρησκευτικές εορτές του μήνα, τον κινηματογράφο, το ραδιόφωνο και για την παγκόσμια ημέρα της κοινωνικής δικαιοσύνης. Επισημαίνουν τη χρησιμότητα της ανακύκλωσης (νέοι κάδοι στο σχολείο μας) και μας δίνουν γλυκές συνταγές. Ακόμα αναφέρονται στη μητρική γλώσσα, σε μια νέα μέθοδο για τη θεραπεία του καρκίνου και τελειώνουν με τις παροιμίες αυτού του μήνα.

Οι μαθητές/τριες του πρώτου τμήματος της Στ΄ τάξης έδωσαν και πάλι τον καλύτερό τους εαυτό και νομίζουμε ότι αξίζει να το διαβάσετε.

Σύνολο καταχωρίσεων: 8   |    Ανάρτηση: Ομάδα Υποστήριξης Ιστότοπου, 10/03/2016   Εμφανίσεις: 1491

Προβολή όλων | Επιστροφή

ΚΟΡΥΦΗ ΣΕΛΙΔΑΣ