Αρχική σελίδα | Χάρτης πλοήγησης | Σύνδεση
linelineline

Οργάνωση και λειτουργία του σχολείου

Εκπαιδευτική δράση: "Η τσάντα στο σχολείο"

Με την με αρ. πρωτ. Φ.7/ΦΜ/139107/Δ1/27-8-2018 εγκύκλιο, καθιερώνεται η παραμονή της σχολικής τσάντας των μαθητών/τριών του Δημοτικού Σχολείου για τουλάχιστον δύο Σαββατοκύριακα τον μήνα, στο σχολείο. H τσάντα των μαθητών/τριών παραμένει στο σχολείο την Παρασκευή, πριν από κάθε Σαββατοκύριακο που έχει αποφασιστεί από τον Σύλλογο Διδασκόντων του σχολείου, έως την Δευτέρα, με σκοπό να υποστηρίξει ουσιαστικά τον χρόνο δημιουργικής επαφής και επικοινωνίας γονέων-παιδιών. Παρακάτω παρατίθενται τα Σαββατοκύριακα που η τσάντα θα παραμένει στο σχολείο για το σχολικό έτος 2018-19, σύμφωνα με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου.

Σύνολο καταχωρίσεων: 28   |    Ανάρτηση: Ομάδα Υποστήριξης Ιστότοπου, 31/10/2018   Εμφανίσεις: 806

Προβολή όλων | Επιστροφή

ΚΟΡΥΦΗ ΣΕΛΙΔΑΣ