Αρχική σελίδα | Χάρτης πλοήγησης | Σύνδεση
linelineline

Δράσεις, εκδηλώσεις

Δωρεά των μαθητών/τριών του Σχολείου ενόψει Χριστουγέννων

Οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων του σχολείου μας θέλησαν να δείξουν έμπρακτα την αγάπη τους σε συνανθρώπους μας που αντιμετωπίζουν δυσκολίες, ενόψει της εορταστικής περιόδου του Δωδεκαήμερου. Λίγο πριν τη λήξη των μαθημάτων για τις διακοπές, συγκέντρωσαν ένα συμβολικό χρηματικό ποσό, με σκοπό να πραγματοποιήσουν δωρεά προς την Ιερά Μητρόπολη Μονεμβασίας & Σπάρτης για τις ανάγκες των ιδρυμάτων και την ενίσχυση του φιλανθρωπικού της έργου, καθώς και προς το "Χαμόγελο του Παιδιού" για τη συνέχιση της σπουδαίας αποστολής που επιτελεί.

Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2018, αμέσως μετά τη λήξη της χριστουγεννιάτικης γιορτής, οι μαθητές/τριες του πρώτου τμήματος της Στ' τάξης επισκέφθηκαν το Επισκοπείο της Μητρόπολής μας, για να επιδώσουν ιδιοχείρως το ποσό της δωρεάς. Η υποδοχή από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Μονεμβασίας & Σπάρτης κ.κ. Ευστάθιο υπήρξε εγκάρδια. Αφού ευχαρίστησε τους/τις εκπροσώπους των μαθητών/τριών του σχολείου, μίλησε με λόγια αγάπης για την αξία της φιλανθρωπίας, απάντησε σε απορίες των μαθητών/τριών σχετικά με το φιλανθρωπικό και πνευματικό έργο της Μητρόπολης και χάρισε σε όλα τα παιδιά το ημερολόγιο της Ιεράς Μητροπόλεως Μονεμβασίας & Σπάρτης για το 2019 και ένα DVD σχετικό με τη ζωή του Χριστού.

Σύνολο καταχωρίσεων: 150   |    Ανάρτηση: Ομάδα Υποστήριξης Ιστότοπου, 21/12/2018   Εμφανίσεις: 462

Προβολή όλων | Επιστροφή

ΚΟΡΥΦΗ ΣΕΛΙΔΑΣ