Αρχική σελίδα | Χάρτης πλοήγησης | Σύνδεση
linelineline

Δράσεις, εκδηλώσεις

Γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου

Την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε εορταστική εκδήλωση για την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου, του Αντιδικτατορικού Αγώνα και της Εθνικής Αντίστασης. Οι μαθητές/τριες της Δ΄ Τάξης, μέσα από θεατρικά δρώμενα και ποιήματα που παρουσίασαν, συγκίνησαν και απέσπασαν το ένθερμο χειροκρότημα όσων παρευρίσκονταν. Την εκδήλωση πλαισίωσαν χορωδιακά οι μαθητές της Ε΄ Τάξης υπό την επιμέλεια της μουσικού του Σχολείου κυρίας Μαρίας Γκιοτσαλίτου. Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι εκπαιδευτικοί της Δ΄ Τάξης, κ. Κωνσταντίνα Βέργαδου και κ. Ευαγγελία Νοδάρα, σε συνεργασία με την κ. Μαρία Παρτσιλίβα, εκπαιδευτικό Θεατρικής Αγωγής, τον κ.Νίκο Βασιλάκο, υπεύθυνο ηχητικών και τις εκπαιδευτικούς κ. Μαρία Αλιμήση και κ. Σταματία Πολλάτου υπεύθυνες για την οργάνωση του χώρου εκδηλώσεων. Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!!

Σύνολο καταχωρίσεων: 171   |    Ανάρτηση: Ομάδα Υποστήριξης Ιστότοπου, 15/11/2019   Εμφανίσεις: 199

Προβολή όλων | Επιστροφή

ΚΟΡΥΦΗ ΣΕΛΙΔΑΣ