Αρχική σελίδα | Χάρτης πλοήγησης | Σύνδεση
linelineline

Δράσεις, εκδηλώσεις

Κοπή βασιλόπιτας

Την Τετάρτη 8 Ιανουαρίου 2020, πραγματοποιήθηκε η κοπή της βασιλόπιτας του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σπάρτης, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σπάρτης. Όλα τα παιδιά τραγούδησαν τα κάλαντα, με τη βοήθεια της δασκάλας μουσικής του σχολείου, κ. Μαρίας Γκιοτσαλίτου. Εν μέσω ευχών για μια χαρούμενη και δημιουργική χρονιά, η Διευθύντρια του Σχολείου κ. Μάντω Αλέξη έκοψε τη βασιλόπιτα, που με ιδιαίτερη φροντίδα προετοίμασε η κ. Ηλιάνα Οικονομοπούλου, μέλος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων. Το φλουρί κέρδισε η αναπληρώτρια εκπαιδευτικός Τ.Π.Ε., κ. Χριστίνα Βλάχου. Την ίδια ημέρα, η κοπή της βασιλόπιτας πραγματοποιήθηκε και σε κάθε τμήμα του σχολείου από τους/τις υπεύθυνους/ες εκπαιδευτικούς των τάξεων. Οι βασιλόπιτες, καθώς και τα δώρα που συνόδευαν το κάθε φλουρί, ήταν ευγενική προσφορά του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων, τον οποίο ευχαριστούμε ιδιαίτερα που πάντα στέκεται στο πλευρό εκπαιδευτικών και μαθητών/τριών του σχολείου μας.

Σύνολο καταχωρίσεων: 171   |    Ανάρτηση: Ομάδα Υποστήριξης Ιστότοπου, 08/01/2020   Εμφανίσεις: 221

Προβολή όλων | Επιστροφή

ΚΟΡΥΦΗ ΣΕΛΙΔΑΣ