Αρχική σελίδα | Χάρτης πλοήγησης | Σύνδεση
linelineline

Δράσεις, εκδηλώσεις

Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας εορταστική εκδήλωση εν όψει των Χριστουγέννων. Οι μαθητές/τριες της Γ΄ τάξης παρουσίασαν με επιτυχία τη θεατρική παράσταση «Ο Καρυοθραύστης», διασκεδάζοντας τους θεατές και μεταδίδοντας το πνεύμα των εορταστικών ημερών. Οι εκπληκτικές ερμηνείες και τα μουσικοχορευτικά νούμερα των μικρών ηθοποιών εντυπωσίασαν το κοινό. Την εκδήλωση πλαισίωσαν χορωδιακά οι μαθητές/τριες της Ε΄τάξης υπό την επιμέλεια της μουσικού του Σχολείου κυρίας Μαρίας Γκιοτσαλίτου. Την επιμέλεια της γιορτής (διδασκαλία ρόλων, σκηνοθεσία, μουσική, χορευτικές κινήσεις) είχαν οι εκπαιδευτικοί της Γ΄ τάξης κ. Αδαμάκου Έλενα και κ. Χριστάκη Αγγέλα, σε συνεργασία με τον εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής κ. Βασιλάκο Νίκο, υπεύθυνο ηχητικών και τις εκπαιδευτικούς της Α΄τάξης, κ. Ζαχαρίου Δέσποινα και κ. Τραγά Παναγιώτα, υπεύθυνες για την οργάνωση και τη διακόσμηση του χώρου. Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές της εκδήλωσης και κυρίως στους μικρούς μαθητές/τριες.

Σύνολο καταχωρίσεων: 171   |    Ανάρτηση: Ομάδα Υποστήριξης Ιστότοπου, 24/12/2019   Εμφανίσεις: 78

Προβολή όλων | Επιστροφή

ΚΟΡΥΦΗ ΣΕΛΙΔΑΣ