20230911 1

Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 στις 8:30π.μ., οι μαθητές και οι μαθήτριες του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σπάρτης συγκεντρώθηκαν και πάλι με χαρά στο προαύλιο του σχολείου μαζί με τους γονείς και τους/τις δασκάλους/ες τους για να γιορτάσουν την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Τον Αγιασμό τέλεσε ο Πανοσιολογιότατος πατήρ Ευστάθιος ο οποίος ευχήθηκε σε όλους, μαθητές/τριες, γονείς και εκπαιδευτικούς υγεία και δύναμη.

Ο Διευθυντής του σχολείου κ.Σπυρίδωνας Χανδόλιας αφού καλωσόρισε τους/τις μαθητές/τριες και κυρίως τα πρωτάκια, έδωσε τις ευχές του σε όλα τα μέλη της Σχολικής κοινότητας. Στον Αγιασμό παρευρέθηκαν και έδωσαν με τη σειρά τους ευχές ο Δήμαρχος κ.Πέτρος Δούκας, ο Δημοτικός Σύμβουλος κ.Νικόλαος Τσούκλερης και ο Πρόεδρος του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ.Στράτος Γεωργανές.

Καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους!